SPELPLAN 2019

FEBRUARI

2019-02-01 Härnösand Vintermaran  nonstop med Jannez och Expanders

2019-02-08 Vikingline Cinderella

2019-02-09 Vikingline Cinderella

2019-02-10 Vikingline Cinderella

 

MARS

2019-03-03 Huskvarna FP Dansbandsforum

2019-03-08 Hallunda Folkets Hus

2019-03-23 Gävle Gävlemaran 

2019-03-27 Birka Stockholm

2019-03-28 Birka Stockholm

 

APRIL

2019-04-26 Skelleftehamn Rotanmaran Nonstop med Blender

2019-04-27 Skelleftehamn Rotanmaran Nonstop med Expanders

 

MAJ

2019-05-04 Tullinge Ebba Dansklubb

2019-05-25 Sundsta Säteri

2019-05-26 Alingsås Alingsåsparken


JUNI

2019-06-01 Båberg Träffen Vänermaran Nonstop med Mannerz

2019-06-04 Åsliden Nor

2019-06-10 Varberg Nöjesparken

2019-06-13 Hågelbyparken

2019-06-19 Jönköping Fröjden



JULI

2019-07-03 Öland Lundegård Ölandsveckan

2019-07-17 Malung Dansbandsveckan Bana 4 nonstop med Xplays.

2019-07-19 Kalmar Skälby Loge

2019-07-21 Alingsås Alingsåsparken

2019-07-28 Vikingline Cinderella

2019-07-29 Vikingline Cinderella

2019-07-30 Vikingline Cinderella

2019-07-31 Vikingline Cinderella


AUGUSTI

2019-08-09 Stockholm Skansen Galejan

2019-08-10 Blomsterhult Logen mitt i Skogen Nonstop med Mannerz

2019-08-17 Vikingline Rosella

2019-08-23 Båberg Träffen

 

OBS! Spelplanen uppdateras kontinuerligt!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SPELPLAN 2018

JANUARI

 

FEBRUARI
2018-02-25 Nässjö Sportdansklubben

 

MARS
2018-03-16 Mörrum Folkets Park

2018-03-23 Gävle Gävlemaran

 

APRIL

 

MAJ

2018-05-06 Alingsås Alingsåsparken

2018-05-16 Jönköping Fröjden

2018-05-18 Stockholm FUB

 

JUNI
2018-06-07 Ljungby Dansinspiratörerna

2018-06-19 Vikingline Cinderella

2018-06-20 Vikingline Cinderella

2018-06-23 Jössebo Vildmarkscamp



JULI
2018-07-15 Gräsmark

2018-07-19 Hågelby

2018-07-20 Malung Dansbandsveckan

2018-07-22 Hudiksvall Rahms Loge

2018-07-28 Vikingline Rosella

 

AUGUSTI
2018-08-07 Åsliden Järvsö Nor

2018-08-10 Stockholm Skansen

2018-08-11 Blomsterhult Logen i skogen

2018-08-12 Alingsås Alingsåsparken

2018-08-16 Laholm Karsefors Festplats

 

SEPTEMBER

2018-09-08 Vikingline Cinderella

2018-09-13 Båberg Träffen

 

OKTOBER

2018-10-12 Stockholm FUB

2018-10-19 Gävle Gävlemaran


NOVEMBER

2018-11-30 Hallunda Folkets Hus

DECEMBER

2018-12-01 Bricka Bjuråkers Bygdegård

2018-12-31 Tullinge Ebba Dansklubb Nyårsfest

 

SPELPLAN 2019

 

FEBRUARI

2019-02-01 Härnösand Parkaden Maran

2019-02-08 Vikingline Cinderella

2019-02-09 Vikingline Cinderella

2019-02-10 Vikingline Cinderella

 

MARS

2019-03-27 Birka Stockholm

2019-03-28 Birka Stockholm

 

APRIL

2019-04-26 Skelleftehamn Rotanmaran

2019-04-27 Skelleftehamn Rotanmaran

 

OBS! Spelplanen uppdateras kontinuerligt!